Telefon : 0(212) 806 98 35 / 0(506) 777 03 30
HAVA-SEN'DEN ATLASGLOBAL İLE İLGİLİ AÇIKLAMA VE ÇAĞRI

Değerli Sivil Havacılık Çalışanları;

Havacılık sektörü çalışanlarını temsil eden tek sendika olarak, son dönemde yaşananların üzüntüsünü ve çaresizliğini hissediyoruz. Havacılığın gerçek sahibi çalışanların, etkin bir temsilcisinin olmamasının ağır sonuçları, her olumsuzlukta maalesef çalışanların sırtından çıkarılmaktadır. Söz konusu emek olunca en başta sarı sendikalar ve ortağı işverenler kör ve sağır oluyorlar, sonrada onlarla iyi geçinmek isteyen toplumun dinamikleri gözlerini çalışanların sorunlarına kapatıyorlar.

HAVA-SEN olarak, iflas sürecinin işveren tarafından başlatıldığı, aylardır maaşları ödenmeyen Atlasglobal çalışanlarının yanında olmak, sorunlarına destek vermek, uzun süre devam edecek hukuki sürecin takipçisi olabilmek ve  ana temas noktası olmak amacıyla danışmanımız Prof. Dr. Fuat Bayram liderliğinde çalışmaları başlattık. İlk adım olarak çalışanların bilgilendirmek amacıyla EK’teki bilgi notunu hazırlayarak, çalışanlardan gelecek sorulara göre hukuki destek vermeye ve bilgilendirmelere devam etmeye karar verdik. Her havacılık çalışanını doğal üyemiz olarak kabul eden anlayışımız gereği Atlasglobal çalışanlarını bilgi almak ve hukuki destek almak amacıyla sendikamıza davet ediyoruz.

HAVA-SEN’e ödenen aidatın her kuruşu havacılık çalışanların sorunlarının çözümüne, emeğin korunmasına, zorda olana yardıma harcanmakta ve harcanmaya da devam edecektir. HAVA-SEN’de ne işverenle danışıklı dövüş işler, ne içeriği belli olmayan dava dilekçeleri, ne de yeri belli olmayan mahkeme salonları yoktur ve olmayacaktır. HAVA-SEN üyeleri, her dönemin adamı olanı değil her dönem adam olanı seçecek kadar güce ve dirayete sahiptirler. Yüreklerinde doğruyu yapmanın güveni, çocuklarına bırakacakları onurlu direnişin mirasını taşırlar.

Saygılarımızla...

HAVA-SEN YÖNETİM KURULU