Değerli Üyelerimiz,

Kabin Hizmetleri Başkanı ile Baş Pilot imzalı yayınlanan duyuruda sendikal çalışma yasaklanmış bu nedenle bazı arkadaşlarımız çağırılarak savunma verilmiş hatta işten atılmıştır.

Ancak görülüyor ki duyuruda eksik olan şey bütün bu tedbir ve yasaklamaların sadece HAVA SEN için olduğudur. Çünkü diğer sendikanın elemanları başta geçen dönem parayla temsilcilik yapan Erkan Bey olmak üzere her fırsatta propagandalarını yapıyorlar ve işletmeden tık çıkmıyor. En son 16 mayıs günü saat 15.30 da yer dersi esnasında (dershane B-2) propaganda yapmak istemiş derstekilerin itirazı sonu tartışma yaşanmıştır. Müdür ve öğretmen düzeyinde şirket yetkilileri ve diğer sendika elemanları tarafından bizim aleyhimize söylenenlere işletme hiçbir işlem yapmamakta ama HAVA SEN üyeleri işletmenin elemanları (özellikle kabin hizmetleri )tarafından tek tek aranarak gözdağı verilmektedir.

Bu konuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının görüşü alınmış olup yapılanın kanunları ihlal olduğu tescil edilmiştir. SGÇB nın görüş yazısı aşağıdadır.