Telefon : 0(212) 806 98 35 / 0(506) 777 03 30
Hava-Sen’den Pegasus Kazası İle İlgili Basın Açıklaması

İzmir Adnan Menderes-Sabiha Gökçen seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli Pegasus Havayolları’na ait uçağın, 5 Şubat 2020 Çarşamba günü saat 18.40’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmış, pist sonunda arazide bulunan çukura düştükten sonra uçak üç parçaya bölünmüştür. Mevcut vahim kaza 3 can kaybı, 157 yaralı ile sonuçlanmış yaralılar hastanelere sevk edilmiştir.

 

Uçakta 2’si çocuk olmak üzere 177 yolcu ve  6 mürettebat  ile toplam 183 kişi olduğu bildirilmektedir.

 

Kötü hava şartlarının etkisinin büyük olduğunu bilmekle beraber havacılık kurallarına bağlı kalmanın, havalimanlarının ve altyapılarının, hava şartlarının ne kadar önemli olduğunu anlamak ve havacılıkta kuralların kan ile yazıldığı gerçeğini hiçbir zaman unutmamak gerektiğine de tekrar şahit olmanın acısıyla karşı karşıyayız. Olay sonucunda Sabiha Gökçen Havalimanı hava trafiğine kapatılmıştır. Bu talihsiz olay sonucunda İstanbul için büyük bir yedek havalimanı ihtiyacının ne kadar önemli olduğu gerçeğine de bir kez daha hep beraber şahit olduk. Havacılık kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalmanın ne kadar önemli olduğunu, ilgili yetkililerin tüm bunları göz önüne bulundurmalarını talep ediyoruz.

 

Böylesi kazaları ve acıları Allah bir daha yaşatmasın. Kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet, acılı ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, tüm yolculara, uçuş ekibine, Pegasus Ailesine ve sivil havacılık çalışanlarına geçmiş olsun der yararlılara da Allah’tan acil şifalar dileriz.

                                                                                                                                                                             HAVA-SEN Yönetim Kurulu

                                                                                               

 

 
En Son Haberler