Telefon : 0(212) 806 98 35 / 0(506) 777 03 30
HAVA-SEN’DEN THY A.O GENEL KURULU SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Sivil Havacılık Çalışanları,

Ülkemizin havacılık sektöründeki milli markası ve sektörün en büyük şirketi konumundaki THY AO Genel Kurulu yapılmış ve yeni yönetim ve denetim kurulları belli olmuştur. Her şeyden önce milletimizin emanetine sahip çıkma sorumluluğu olan yeni yönetim kuruluna, bu görevin getirdiği yükü taşıyacak güç, sorumluluk duygusu ve adaletli bir yönetim anlayışı diliyor, Genel Kurulun başta bayrak taşıyıcı hava yolumuz ve çalışanları olmak üzere havacılık sektörüne hayırlı olmasını umut ediyoruz. Unutmamak gerekir ki THY ve tüm sivil havacılık şirketlerimizin başarısı milletimizin başarısı olacaktır.
2019 THY AO Genel Kurulunun yeni bir milat olarak kabul edilmesi gerektiği inancını görmek isteğindeyiz. Yeni ve üretken bir dönemin başlatılması, içerisinde bulunduğumuz zamanın da ruhuna uygun düşmesi için geçmişte olumsuz yaşanan her şey geride kalmalıdır.
Hedeflenen büyümenin ve gelişimin, çalışanların ve onların özgür iradelerinin temsil edildiği sendikalar ile uzlaşmadan, huzurun tesis edilemeyeceği tecrübesini yaşayarak öğrendiğimizi umut ediyoruz.
Bu bağlamda yeni yönetim kurulunun çalışma ve yöntem süreçlerinde;
– Çalışanlarına insan odaklı yaklaşım gösteren,
– Gerçek performansa ve liyakate dayalı görevlendirme yapan,
– Personeli ile diyalog kanallarını açan, açık tutabilen,
– Çalışanların, işçilerin sesini dinleyen, iş güvencelerine özen gösteren,
– Çalışanları arasında bizden, bizden değil diye ayrım yapmayan,
– Sivil Havacılığın uluslararası kurallarının oluştuğu zeminin, demokratik mekanizma ve kurumlara en fazla saygı gösterilen alan olduğunu gören,
– Kaptanından yer personeline kadar, herkesin değerli, önemli ve onurlu bir birey olduğunu kabul eden,
– THY AO çalışanlarının, aileleri ile birlikte milli kurumumuzu sahiplenen büyük bir değer olması gerektiği geleneğini bilen ve yaşatan,
– Hatalardan ders alan, hata yapıldığında telafi etmesini bilen ve bu cesareti ve erdemi açıklıkla gösterebilen,

En önemlisi varlığını Anayasamızdan, meşruluğunu çalışanların ilgi ve desteğinden alan Sendikamız ile ilgili geçmişte yaşanan yanlışların, öz eleştirisini ve muhasebesini yaparak, yeni bir yönetim anlayışının başlatılması için beyaz bir sayfanın açılmasını, HAVA-SEN olarak temenni ediyor, sürece samimiyetle ve iyi niyetle katkı vermeye hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.

HAVA-SEN YÖNETİM KURULU
En Son Haberler